προβλημα με το κοντερ

Εχετε πρόβλημα με το αυτοκίνητο σας ? Πείτε εδώ και ίσως κάποιο μέλος μπορεί να σας βοηθήσει.

προβλημα με το κοντερ

Δημοσίευσηαπό stelios_tsir » Κυρ Δεκ 04, 2016 8:28 pm

καλησπερα φιλοι του club εχω ενα προβλημα με το κοντερ μου απο fiat coupe 1.8
θελω να ρωτησω αν ειχε καπιος το ιδιο προβλημα
ενω πηγαινω με 5km η βελονα του κοντερ ανεβαινει και κολαει στα 95km και κατεβαινει στα 0km οταν σταματησω τελειως,ο χιλιομετρητης δουλευει κανονικα
αλαξα αισθητηρα ταχυτητας παλι με κανει τα ιδια
αλαξα κοντερ ''μεταχειρισμενο'' απο 2.0l coupe εβγαλα μονο τα χιλιομετρα απο το κοντερ γιατι δεν ταιριαζε ολο το κοντερ με τις φισες απο το 1.8 μου παλι με κανει τα ιδια
το περιεργο ειναι οταν η βελονα ειναι κολημενη στα 95km οδηγωντας αν χτυπησω σιγανα το κοντερ με το χερι μου η βελονα δουλευει κανονικα για κανα δεκαλεπτο μπορει και παραπανω
αν μπορει να με βοηθησει καπιος ευχαριστω
stelios_tsir

Δημοσ.: 2
Εγγραφη: Κυρ Δεκ 04, 2016 8:03 pm

Re: προβλημα με το κοντερ

Δημοσίευσηαπό RAVAGER » Δευτ Δεκ 05, 2016 2:35 pm

Καλησπέρα φίλε μου! Αν έχεις Facebook και δεν είσαι στην ομάδα μας, μπες στο group fiat coupe club greece.
Λόγω, εποχής εκεί υπάρχει κίνηση και θα δουμε πιο πολλοί το πρόβλημα προκειμένου να βρείς λύση! Αντέγραψε εκεί την ανάρτησή σου!
Εικόνα
20VT Plus,GT28R, BMC Induction,FMIC,Ragazzon exhaust, HKS SSQV,Race catalyst and full system,Koni shocks,Novitec springs 35mm, 3m tints, Cadamuro & Abarth Bodykit, L.E. interior, Xenon lights, Denso Iridium Sparks, Cryo-processed
Άβαταρ μέλους
RAVAGER

Δημοσ.: 538
Εγγραφη: Δευτ Ιούλ 27, 2009 2:44 pm
Τοποθεσια: Νεα Σμύρνη - Αθήνα

Re: προβλημα με το κοντερ

Δημοσίευσηαπό stelios_tsir » Δευτ Δεκ 05, 2016 7:00 pm

OK ευχαριστω
stelios_tsir

Δημοσ.: 2
Εγγραφη: Κυρ Δεκ 04, 2016 8:03 pm

Επιστροφή στην Τεχνικά Προβλήματα