καλως σας βρηκα!!

Μόλις γραφτήκατε στο club? Αρχίστε από εδώ.
Πείτε μας μερικά πράγματα για εσάς και το αυτοκίνητό σας.

καλως σας βρηκα!!

Δημοσίευσηαπό vaios_85 » Δευτ Δεκ 03, 2012 11:50 pm

γεια σας φιλοι μου!!!ειμαι ο βαιος απο αθηνα και εχω ενα lancia delta hf 2.0 16v nuova σε μπλε 5πορτη καροτσα!!
vaios_85

Δημοσ.: 9
Εγγραφη: Σάβ Απρ 30, 2011 9:36 pm

Re: καλως σας βρηκα!!

Δημοσίευσηαπό Sisman » Τρί Δεκ 04, 2012 12:29 pm

Καλοσήρθες στη παρέα μας φιλε! Βαλε καμια φοτο απο τη Lancia σου να την χαζέψουμε :hello:
Sisman

Δημοσ.: 647
Εγγραφη: Παρ Ιούλ 31, 2009 2:20 am

Δημοσίευσηαπό RAVAGER » Τρί Δεκ 04, 2012 4:39 pm

Καλωσήλθες στην παρέα μας! :hello:
Εικόνα
20VT Plus,GT28R, BMC Induction,FMIC,Ragazzon exhaust, HKS SSQV,Race catalyst and full system,Koni shocks,Novitec springs 35mm, 3m tints, Cadamuro & Abarth Bodykit, L.E. interior, Xenon lights, Denso Iridium Sparks, Cryo-processed
Άβαταρ μέλους
RAVAGER

Δημοσ.: 538
Εγγραφη: Δευτ Ιούλ 27, 2009 2:44 pm
Τοποθεσια: Νεα Σμύρνη - Αθήνα

Δημοσίευσηαπό blackhorse » Τρί Δεκ 04, 2012 7:30 pm

Καλος ηρθες φιλαρακι!! :hello: :hello:
Άβαταρ μέλους
blackhorse

Δημοσ.: 743
Εγγραφη: Κυρ Αύγ 02, 2009 10:01 am

Δημοσίευσηαπό vaios_85 » Τετ Δεκ 05, 2012 11:35 pm

καλως σας βρηκα.ειπα να γραφτω στο φορουμ σας γιατι εχω καποιες αποριες με το μοτερ και τι τουρμπινα να βαλω και πιστευω οτι σε αυτο το φορουμ θα βρω την βοηθεια που χρειαζομαι..
λοιπον το μοτερ που φοραω ειναι με 2.0 16v με 28αρα τουρμπινα 270 θρος 186 αλογα..η τουρμπινα εχει ξεκινησει να καιει πολλα λαδια..τι τουρμπινα να βαλω?ελεγα για 3.5αρα απο integralle αλλα θα χρειαστω προγραμμα την ιδια στιγμη.με καποιους φιλους που το συζητησα μου προτειναν για ρουλεμανατη 25/60r.δεν εχω σκοπο να βαλω προγραμμα αμεσως και ξερω απο φιλο με παρομοιο project οτι μεχρι 1bar δεν θα χρειαστω προγραμμα και απο δυναμη απο τι λενε ολοι θα δω αλλο αμαξι..οποτε θα περιμενω να ακουσω και τις δικες σας γνωμες που ξερω οτι ξερετε κατι παραπανω για το μοτερ αυτο..

ευχαριστω πολυ και συγνωμη αν σας κουρασα με το μεγαλο ποστ και αν μπορουν οι admin να μετακινησουν το θεμα στην σωστη ενοτητα γιατι δεν δεν ηξερα που πρεπει να μπει!!
vaios_85

Δημοσίευσηαπό vaios_85 » Τετ Δεκ 05, 2012 11:39 pm

Sisman έγραψε:Καλοσήρθες στη παρέα μας φιλε! Βαλε καμια φοτο απο τη Lancia σου να την χαζέψουμε :hello:

φιλαρακι τοσα χρονια ασχολουμαι με φορουμ αυτοκινητων ακομα δεν εχω μαθει να ανεβαζω φωτογραφιες!!θα το προσπαθησω παντως!!
vaios_85

Δημοσίευσηαπό vaios_85 » Σάβ Φεβ 16, 2013 8:48 pm

καλησπερα μετα απο αρκετο καιρο. :)
λοιπον εβαλα τουρμπινα απο integralle 3.5 γιατι 28r δεν εβρισκα της προκοπης και δεν υπηρχαν λεφτα για καινουρια..οποτε ετοιμαζομαι για εξατμιση και λεω για 63.5 ειναι σωστη??.μετα προγραμμα που ομως το ψαχνω ακομα οποτε περιμενω να μου πειτε!
τρομπα βενζινης θελω τωρα γιατι η δικια μου δεν ειναι στα καλα της.wallbro 255 η sard 290??? η πρωτη ειναι ιδια οπως αυτη που βαζουν στα punto gt??
αυτα λοιπον απο εμενα και συγνωμη για το μεγαλο ποστ.!!! :)
vaios_85

Δημοσίευσηαπό PAPAS » Σάβ Φεβ 16, 2013 9:27 pm

Kαλως ηρθες φιλε στην παρεα μας, ελπιζουμε να σε δουμε και απο κοντα στην συναντηση, η walpro 255l φτανει και περισευει
και ειναι μια τρομπα που χρησιμοποιειτε απο πολλες και μεγαλες ντραγκατασκευες ανα τον κοσμο! βαλτην ανεπιφυλακτα!

:Thumb: :guns5:
Drag pass my personal record 12.313 with stock motor and semi slic tires!

http://www.youtube.com/watch?v=HSxlrAN9sSA
Άβαταρ μέλους
PAPAS

Δημοσ.: 725
Εγγραφη: Δευτ Δεκ 21, 2009 9:48 pm

Δημοσίευσηαπό Sisman » Τετ Φεβ 20, 2013 2:37 pm

Μια γουάλμπρο θα σου κάνει δουλεία, καλό είναι να μετρήσεις στην αντλία σου πίσω ποσά βολτ ρεύματος έρχονται από μπροστά. Όλα τα φιατ κουπέ και τα λαντσια έχουν θέμα με την καλωδίωση. Πέφτει η τάση με τα χρόνια... Αν μετρήσεις σε ρελαντί χωρίς Φώτα ανάμενα κλπ κάτω από 11 12 βολτ τότε πρέπει να περάσεις καινούριο καλώδιο σε ηλεκτρολόγο. Θα πρέπει να βλέπεις 13,5 βολτ σε ρελαντί. Δώσε λίγο προσοχή σε αυτό γιατί λίγα βολτ στην αντλία μπορεί να φέρει στεγνώματα :Thumb:
Sisman

Δημοσ.: 647
Εγγραφη: Παρ Ιούλ 31, 2009 2:20 am

Δημοσίευσηαπό vaios_85 » Τετ Φεβ 20, 2013 9:51 pm

μακαρι να εχω τελειωσει με το αυτοκινητο και θα ερθω σιγουρα!!!ευκαιρια να δουμε τι θα βγει απο την τοση ταλαιπωρια που εχω περασει με το λαντσια τον τελευταιο καιρο!!
θα παω σε εναν ηλεκτρολογο να βαλω την τρομπα..στην περιπτωση που η ταση ειναι χαμηλη και χρειαστει να τραβηξω καινουρια γραμμη απο που θα ειναι??
και τελος για προγραμμα ποιον μου προτεινεται??
vaios_85

Επόμενο

Επιστροφή στην Νέα Μέλη

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης