ηρθε το ψαρι :)

Μόλις γραφτήκατε στο club? Αρχίστε από εδώ.
Πείτε μας μερικά πράγματα για εσάς και το αυτοκίνητό σας.

ηρθε το ψαρι :)

Δημοσίευσηαπό nostos » Δευτ Σεπ 03, 2012 8:02 pm

Καλησπερα σας αδερφια μου αλητες Ιταλοι... :) Με λενε Ηλια. Ειμαι απο γαλατσι,οπου εχω και συνεργειο αυτοκινητων με τον επιστημονα (πατερας μου ;) ) ....ειχα ακουσει για το forum καιρο αλλα δεν ετυχε να το επισκεφθω.... εχω μια Alfa 145 1.4ts και εδω και καμποσο καιρο ψαχνομαι για μετατροπη 2.0 16vt απο fiat h lancia.... αυτα απο μενα μεχρι στιγμης.... Επισης να πω ενα μεγαλο μπραβο για τις πολυτιμες πληροφοριες που υπαρχουν στη σελιδα και για την δουλεια που εχει γινει .... ;)
nostos

Δημοσ.: 17
Εγγραφη: Δευτ Σεπ 03, 2012 7:32 pm

Re: ηρθε το ψαρι :)

Δημοσίευσηαπό RAVAGER » Τρί Σεπ 04, 2012 2:07 am

Καλωσήλθες στην παρέα μας Ηλία και καλή διαμονή! Μπορείς να βρείς αρκετά μοτέρ 16Vt όπου διακρίνονται για την αξιοπιστία τους, και απο τη στιγμή που είστε της δουλειάς θα αξίζει τον κόπο η μετατροπή...Ανεβαίνω συχνά Γαλάτσι οπότε ευελπιστώ να τα πούμε και από κοντά. :Thumb:
Εικόνα
20VT Plus,GT28R, BMC Induction,FMIC,Ragazzon exhaust, HKS SSQV,Race catalyst and full system,Koni shocks,Novitec springs 35mm, 3m tints, Cadamuro & Abarth Bodykit, L.E. interior, Xenon lights, Denso Iridium Sparks, Cryo-processed
Άβαταρ μέλους
RAVAGER

Δημοσ.: 538
Εγγραφη: Δευτ Ιούλ 27, 2009 2:44 pm
Τοποθεσια: Νεα Σμύρνη - Αθήνα

Δημοσίευσηαπό Sisman » Τρί Σεπ 04, 2012 3:40 pm

Καλος ηρθες στη παρεα μας Ηλια! Η μετατροπη μιας 145 με 16v turbo μοτερ ειναι κατι σπανιο αλλα εχει ξαναγινει στο παρελθον μιας και το πατομα του κουπε με την 145 ειναι ιδιο!

Εδω ενας δικος μας που εκανε τετοια μετατροπη..http://www.youtube.com/watch?v=SRw_tH6-kcg

και ενας απο εξω! http://www.youtube.com/watch?v=E0fOQDr1Xk8
Sisman

Δημοσ.: 647
Εγγραφη: Παρ Ιούλ 31, 2009 2:20 am

Δημοσίευσηαπό nostos » Τρί Σεπ 04, 2012 6:27 pm

RAVAGER έγραψε:Καλωσήλθες στην παρέα μας Ηλία και καλή διαμονή! Μπορείς να βρείς αρκετά μοτέρ 16Vt όπου διακρίνονται για την αξιοπιστία τους, και απο τη στιγμή που είστε της δουλειάς θα αξίζει τον κόπο η μετατροπή...Ανεβαίνω συχνά Γαλάτσι οπότε ευελπιστώ να τα πούμε και από κοντά. :Thumb:

οποτε θες κανονιζουμε να τα πουμε και οποιος αλλος θελει .....και το εχω και το καλητερο μεροσ για συναντηση ;)
nostos

Δημοσίευσηαπό nostos » Τρί Σεπ 04, 2012 6:33 pm

Sisman έγραψε:Καλος ηρθες στη παρεα μας Ηλια! Η μετατροπη μιας 145 με 16v turbo μοτερ ειναι κατι σπανιο αλλα εχει ξαναγινει στο παρελθον μιας και το πατομα του κουπε με την 145 ειναι ιδιο!

Εδω ενας δικος μας που εκανε τετοια μετατροπη..http://www.youtube.com/watch?v=SRw_tH6-kcg

και ενας απο εξω! http://www.youtube.com/watch?v=E0fOQDr1Xk8

καλος σας βρηκα :) η μετατροπη ειναι ευκολη το δυσκολο ειναι να βρεθουν τα πραγματα τησ μετατροπησ σε ανθρωπινη τιμη....γιατι οι περισσοτεροι μαντραδες και ανταλακτικατζιδες μου λενε τιμες διαστιμικες! ελπιζω να το βρω οσο πιο γρηγορα γινεται γιατι εχω απογοητεθει!
nostos

Δημοσίευσηαπό blackhorse » Τρί Σεπ 04, 2012 6:37 pm

Καλος ηρθες φιλε στη παρεα μας!!Μην αγχωνεσαι κανε υπομονη και σιγουρα θα βρεθει αυτο που θελεις!
Άβαταρ μέλους
blackhorse

Δημοσ.: 743
Εγγραφη: Κυρ Αύγ 02, 2009 10:01 am

Δημοσίευσηαπό nostos » Τρί Σεπ 04, 2012 6:49 pm

blackhorse έγραψε:Καλος ηρθες φιλε στη παρεα μας!!Μην αγχωνεσαι κανε υπομονη και σιγουρα θα βρεθει αυτο που θελεις!

Να εισαι καλα φιλε μου....ελπιζω ολα να πανε καλα!
nostos

Δημοσίευσηαπό thanasis » Πέμ Σεπ 27, 2012 4:55 pm

Kαλώς ήρθες φίλε μου και εύχομαι να κανεις την επιθυμία σου πραγματικότητα! :hello:
Άβαταρ μέλους
thanasis

Δημοσ.: 273
Εγγραφη: Παρ Αύγ 07, 2009 10:00 am
Τοποθεσια: Αγρινιο

Δημοσίευσηαπό nostos » Σάβ Σεπ 29, 2012 2:48 pm

thanasis έγραψε:Kαλώς ήρθες φίλε μου και εύχομαι να κανεις την επιθυμία σου πραγματικότητα! :hello:

σε ευχαριστω πολυ θαναση...το καλο ειναι οτι μαζεψα ολη την μετροπη....το κακο ειναι οτι σημερα το πρωι ανοιξα το καπακι και τα αμηγδαλα του εκκεντροφορου εξαγωγης σε 2ερο και 3ο κυλινδρο ηταν σχεδον 360 μοιρεσ :evil: :evil: :evil: ελπιζω απο δευτερα να βγαλω ακρι!
nostos

Επιστροφή στην Νέα Μέλη

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης