Παραίτηση

Ανακοινώσεις σχετικά με θέματα που αφορούν το site και το club γενικότερα

Re: Παραίτηση

Δημοσίευσηαπό ntinoscoupe » Τρί Φεβ 15, 2011 12:17 am

κατσε καλα 6κυλινδρε γιατι θα σε δαγκωσουμε.................. :D :D
ntinoscoupe

Δημοσ.: 83
Εγγραφη: Δευτ Νοέμ 30, 2009 12:12 am

Δημοσίευσηαπό zouR1 » Τρί Φεβ 15, 2011 1:02 am

Ηρακλή το μήνυμά σου μας χτύπησε σαν κεραυνός εν αιθρία. Δεν μπορώ να φανταστώ τι ήταν αυτό που σε έφερε στα όρια. Είναι αγανάκτηση που προκλήθηκε πρόσφατα ? Μήπως συσσωρευόταν με τον καιρό και εκτονώθηκε τώρα ? Τι να πω δεν ξέρω.
Εχω ακούσει κάποια πράγματα για άτομα που επιτίθενται μέσω του forum σε άλλα άτομα και "ρίχνουν" το επίπεδο του club. Δεν ξέρω τι ακριβώς έχει ειπωθεί αλλά πιστεύω πως για όλα υπάρχει λύση.
Θα πρέπει να συζητήσουμε το θέμα που σε οδήγησε μέχρι εδώ σε άλλο topic. Θα σε παρακαλούσα να αναθεωρήσεις την απόφασή σου. Θα μιλήσουμε και μέσα στην εβδομάδα. Σε κάθε περίπτωση πάντως αν επιμείνεις να παραδώσεις δεν μπορούμε παρά να το σεβαστούμε.
Άβαταρ μέλους
zouR1
Site Admin

Δημοσ.: 405
Εγγραφη: Πέμ Ιούλ 02, 2009 11:52 pm
Τοποθεσια: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό PAPAS » Τρί Φεβ 15, 2011 2:13 am

zouR1 έγραψε:Ηρακλή το μήνυμά σου μας χτύπησε σαν κεραυνός εν αιθρία. Δεν μπορώ να φανταστώ τι ήταν αυτό που σε έφερε στα όρια. Είναι αγανάκτηση που προκλήθηκε πρόσφατα ? Μήπως συσσωρευόταν με τον καιρό και εκτονώθηκε τώρα ? Τι να πω δεν ξέρω.
Εχω ακούσει κάποια πράγματα για άτομα που επιτίθενται μέσω του forum σε άλλα άτομα και "ρίχνουν" το επίπεδο του club. Δεν ξέρω τι ακριβώς έχει ειπωθεί αλλά πιστεύω πως για όλα υπάρχει λύση.
Θα πρέπει να συζητήσουμε το θέμα που σε οδήγησε μέχρι εδώ σε άλλο topic. Θα σε παρακαλούσα να αναθεωρήσεις την απόφασή σου. Θα μιλήσουμε και μέσα στην εβδομάδα. Σε κάθε περίπτωση πάντως αν επιμείνεις να παραδώσεις δεν μπορούμε παρά να το σεβαστούμε.

Θα σας ειχαν λυθει ολων οι αποριες αν δεν ειχαν σβηστει αυτα που γραφτηκαν 3 τα μεσανυχτα χτες, μερικοι ειδαν :huh:
Drag pass my personal record 12.313 with stock motor and semi slic tires!

http://www.youtube.com/watch?v=HSxlrAN9sSA
Άβαταρ μέλους
PAPAS

Δημοσ.: 725
Εγγραφη: Δευτ Δεκ 21, 2009 9:48 pm

Δημοσίευσηαπό MAFIA-T » Τρί Φεβ 15, 2011 1:08 pm

Καλημέρα σε όλους,
δε λέω στη familia, όπως συστηνόμουν συνήθως, γιατί μόνο familia δεν είμαστε πλέον... :(
Δε ξέρω τί φταίει ή ποιός φταίει... το μόνο που ξέρω είναι ότι φτιάχτηκε ένα club με αγάπη,
από άτομα που λατρεύουν το fiat coupe, αγκαλιάστηκε από μέλη, από όλη την Ελλάδα και όχι μόνο
και κάποιοι το καταντήσανε πεδίο, (η καλύτερα @@δίο) αντιπαλότητας, επιδειξιομανίας και
καγκουρισμού, λες και οδηγάνε puntosaxoralla, με αποτέλεσμα να χάνεται το κύρος και ο σεβασμός
που αρμόζει στα fiat μας, :smitten:
Ηρακλή δέ φταις εσύ σε κάτι, φταίμε όλοι όσοι ανεχόμασταν διαλόγουςή ακομα χειρότερα
όσοι επικροτούσαμε καταστάσεις και απόψεις, φθηνές και επικίνδυνες για το επίπεδο του αυτοκινήτου μας και του club!!!
Μπράβο σε όσους έχουν coupe 400+ άλογα στην πέννα, μπράβο σε όσους έχουν καλύτερη τουρμπίνα από μένα, κτλ.
αλλά καυγάδες μέσο του πληκτρολογίου και βίντεο με κόντρες Κυριακή μεσημέρι ανάμεσα σε κόσμο, είναι κατάντια
για το club μας και μας κάνει αυτομάτως συννένοχους σε επόμενα δυστηχήματα που θα προκληθούν.
Υπάρχουν site που μπορούν να προβληθούν όλα τα παραπάνω, χωρίς να εκτίθεται κανένας.
Αν έχω το δικαίωμα, προτείνω στους συντονιστές να ελέγξουν και να ιεραρχήσουν τα θέματα και τις συνομιλίες,
ώστε να μην έχουμε παρόμοια θέματα, (τι να κάνουμε κάποιοι θέλουν μπαμπουλα από πάνω τους).
Εγω προσωπικά θα απέχω από δω και στο εξής, απο τις συνομιλίες και απλά θα μπαίνω στο forum για να ενημερώνομαι μόνο
για θέματα που έχουν να κάνουν καθαρά για το αυτοκίνητο και για πιθανή ανάγκη που μπορεί να έχει κάποιο μέλος. :smitten:
MAFIA-T

Δημοσ.: 131
Εγγραφη: Παρ Σεπ 25, 2009 4:40 pm

Δημοσίευσηαπό Ηρακλης » Τρί Φεβ 15, 2011 1:56 pm

PAPAS έγραψε: Θα σας ειχαν λυθει ολων οι αποριες αν δεν ειχαν σβηστει αυτα που γραφτηκαν 3 τα μεσανυχτα χτες, μερικοι ειδαν :huh:

Δηλαδή εσύ πιστεύεις ότι παραιτήθηκα εξαιτίας τριών ποστ που αντάλλαξα με το μέλος kot2??? Αστεία πράγματα.. εξάλλου δεν αντάλλαξα ούτε βρισιές ούτε ξέφυγα από πολιτισμένο επίπεδο συζήτησης. Αν εσένα σου λύθηκαν οι απορίες και αν τα διάβασες και δεν στα μετέφεραν, τότε εξήγησε και στους υπόλοιπους αγαπητό μέλος, ώστε να καταλάβουν επίσης. Δεν τα έσβησα γιατί μετάνιωσα για ότι έγραψα, τα έσβησα γιατί παρέσυρα το δικό μου επίπεδο σε επίπεδο μελών φόρουμ dragster.gr, και με αφορμή την εικόνα αυτή του φόρουμ, με το 90% των ποστ να είναι ανορθόγραφα, ασύντακτα, χαμηλού επιπέδου, που κανένας δεν υπολογίζει τίποτα και ασχολείται μόνο με κόντρες , δεν έχω καμιά θέση εδώ, εκτός και αν συμφωνήσουμε οι διαχειριστές να εξαφανίσουμε ανάλογες θεματικές ενότητες που προσβάλλουν την εικόνα μας ως κλάμπ και να μπανάρουμε παραδειγματικώς τα μέλη που τις ενισχύουν ή που ρίχνουν γενικότερα το επίπεδο μας ως κλάμπ. Γιατί από ότι φάνηκε και στις τελευταίες μας συνάντησεις, τα πραγματικά ενεργά μέλη μας, ελάχιστη συμμετοχή έχουν στις πιο πάνω θεματικές ενότητες. Στα περισσότερα φόρουμ με θέμα την αγάπη προς το αυτοκίνητο, στα οποία ενεργά συμμετέχω, όπως π.χ. τα ClubFiat.gr, LotusClub.gr, Lancisti.gr, Alfisti.gr, 4troxoi.gr, αναλόγου χαμηλού επιπέδου ποστ από μέλη με ανάλογο λεξιλόγιο διαγράφονται εξαρχής μαζί με τα μέλη. Αυτό είναι το σωστό, το οποίο δεν έπραξα αρχίζοντας τα μπαναρίσματα και τις διαγραφές, αντιθέτως εφόσον στην πρώτη μου σύσταση, αντί για συμμόρφωση και σεβασμό προς τον συντονιστή, αντιμετωπίζω επίθεση ως "χουντικός" τότε δεν έχω καμία θέση πλέον στο χώρο.

Ηρακλής.
My italians:
2002-2006 Fiat PuntoGT
2005-2008 Fiat Coupe 2.0 20Vt
2008-2009 Lancia Dedra 1.6
2009-2012 Maserati 3200GT
2010-2011Fiat Cinquecento 0.9
2011-2012 Fiat Seicento Sporting
2013-... Ferrari 360 CS
Άβαταρ μέλους
Ηρακλης

Δημοσ.: 807
Εγγραφη: Δευτ Αύγ 10, 2009 10:11 am

Δημοσίευσηαπό PANCOUPE » Τρί Φεβ 15, 2011 3:52 pm

φιλε μου δικιγορακο πιο σωστο ειναι να τραβηξεις μερικες μηνυσεις
παρα να παρετηθεις :nono: εισαι μεγαλο παιδι και καταλαβενεις τι λεω.
αν το κανεις αυτο θα στεναχωρισεις πολυ κοσμο,και εμενα.
εξαλλου θελουμε πολυ στην παρεα μας εναν πισωκινητο για να περναμε
καλα.σε παρακαλω εγω πολυ ΝΑ ΤΟ ΞΑΝΑΣΚΕΥΤΕΙΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :kiss2: :blob: :blob: :idiot2:
PANCOUPE

Δημοσ.: 163
Εγγραφη: Κυρ Οκτ 04, 2009 5:47 pm
Τοποθεσια: οπου κατσει

Δημοσίευσηαπό akex » Τρί Φεβ 15, 2011 6:14 pm

Φίλε Ηρακλή αν και δεν σε ξέρω και είχα πει ότι δεν θα ξαναγράψω θα κάνω μια εξαίρεση για το θέμα που έχει δημιουργηθεί χωρίς να έχω διαβάσει ή να ξέρω τι γράφτηκε.Θεωρώ ότι είσαι αρκετά αντικειμενικός σε όλα τα θέματα και γί´αυτό πρέπει να διατηρήσεις την θέση την οποία επάξια κατά τη γνώμη μου κατέχεις.Αυτό που πρέπει όμως να σου καταλογίσω και το ανέφερες και ο ιδιος μόνος σου είναι ότι θα έπρεπε από την πρώτη στιγμή που θίχτηκαν εμμέσως πλην σαφώς επαγγελματίες και υπήρξαν χαρακτηρισμοί που προσβάλλουν πρόσωπα,αυτοκίνητα κτλ να επιβάλλεις την τάξη είτε με παρατήρηση είτε με ποινή,αυτό δεν είναι χούντα,είναι το καθήκον της θέσης σου.Επίσης θέλω να μιλήσω μόνο προσωπικά και να μου λύσεις κι εσύ την απορία αν εγώ που γράφω και διατυπώνω την άποψη μου σαν Αλέξανδρος ρίχνω το επιπεδο διότι με αυτή τη λογική δεν θα έπρεπε κανείς να διατυπώνει την άποψη του γιατί μπορεί να διαφέρει από την άποψη της παρέας που δημιούργησε το club!Και βέβαια να σημειωθεί ότι το επίπεδο πέφτει και από τον τρόπο που γράφουν κάποιοι άνθρωποι που μιλάν για χαμηλό επίπεδο χωρίς να κάνουν καν αυτοκριτική! Φιλικά Αλέξανδρος!
akex

Δημοσ.: 78
Εγγραφη: Πέμ Σεπ 10, 2009 1:10 am

Δημοσίευσηαπό PAPAS » Τρί Φεβ 15, 2011 7:51 pm

Ηρακλης έγραψε:
PAPAS έγραψε: Θα σας ειχαν λυθει ολων οι αποριες αν δεν ειχαν σβηστει αυτα που γραφτηκαν 3 τα μεσανυχτα χτες, μερικοι ειδαν :huh:

Δηλαδή εσύ πιστεύεις ότι παραιτήθηκα εξαιτίας τριών ποστ που αντάλλαξα με το μέλος kot2??? Αστεία πράγματα.. εξάλλου δεν αντάλλαξα ούτε βρισιές ούτε ξέφυγα από πολιτισμένο επίπεδο συζήτησης. Αν εσένα σου λύθηκαν οι απορίες και αν τα διάβασες και δεν στα μετέφεραν, τότε εξήγησε και στους υπόλοιπους αγαπητό μέλος, ώστε να καταλάβουν επίσης. Δεν τα έσβησα γιατί μετάνιωσα για ότι έγραψα, τα έσβησα γιατί παρέσυρα το δικό μου επίπεδο σε επίπεδο μελών φόρουμ dragster.gr, και με αφορμή την εικόνα αυτή του φόρουμ, με το 90% των ποστ να είναι ανορθόγραφα, ασύντακτα, χαμηλού επιπέδου, που κανένας δεν υπολογίζει τίποτα και ασχολείται μόνο με κόντρες , δεν έχω καμιά θέση εδώ, εκτός και αν συμφωνήσουμε οι διαχειριστές να εξαφανίσουμε ανάλογες θεματικές ενότητες που προσβάλλουν την εικόνα μας ως κλάμπ και να μπανάρουμε παραδειγματικώς τα μέλη που τις ενισχύουν ή που ρίχνουν γενικότερα το επίπεδο μας ως κλάμπ. Γιατί από ότι φάνηκε και στις τελευταίες μας συνάντησεις, τα πραγματικά ενεργά μέλη μας, ελάχιστη συμμετοχή έχουν στις πιο πάνω θεματικές ενότητες. Στα περισσότερα φόρουμ με θέμα την αγάπη προς το αυτοκίνητο, στα οποία ενεργά συμμετέχω, όπως π.χ. τα ClubFiat.gr, LotusClub.gr, Lancisti.gr, Alfisti.gr, 4troxoi.gr, αναλόγου χαμηλού επιπέδου ποστ από μέλη με ανάλογο λεξιλόγιο διαγράφονται εξαρχής μαζί με τα μέλη. Αυτό είναι το σωστό, το οποίο δεν έπραξα αρχίζοντας τα μπαναρίσματα και τις διαγραφές, αντιθέτως εφόσον στην πρώτη μου σύσταση, αντί για συμμόρφωση και σεβασμό προς τον συντονιστή, αντιμετωπίζω επίθεση ως "χουντικός" τότε δεν έχω καμία θέση πλέον στο χώρο.

Ηρακλής.

Το τι υποθηκε ασε να το ξερουμε εμεις καλυτερα και εσυ.
Δεν ειμαι μοντερειτορ να πω τι γραφτηκαν, ας αναλαβουν τα καθηκοντα τους αυτοι που πρεπει
εγω απλο μελος ειμαι που διαβαζω και λεω την γνωμη μου, δεν χρειαζεται να συμφωνουμε ολοι
ο καθε ενας εχει την γνωμη του, σε καποιους αρεσει σε καποιους οχι.
Drag pass my personal record 12.313 with stock motor and semi slic tires!

http://www.youtube.com/watch?v=HSxlrAN9sSA
Άβαταρ μέλους
PAPAS

Δημοσ.: 725
Εγγραφη: Δευτ Δεκ 21, 2009 9:48 pm

Δημοσίευσηαπό antonio » Τρί Φεβ 15, 2011 10:17 pm

φιλε Ηρακλη,δεν ξερω τι ακριβως εγινε αλλα επιτρεψε μου να σου πω οτι μαλλον λειτουργεις εν βρασμο ψυχης :nono: Εισαι αρκετα εξυπνος βαλε τα πραγματα στην σωστη τους θεση οπως επρεπε να ειχες κανει και οπως σου ζηταει ο κορμος του κλαμπ κατι λιγοτερο απο αυτο θα ηταν απογοητευτικο.Απο την αλλη ομως η οποια αποφαση σου ειναι απολυτος σεβαστη.Υποτιθεται οτι εισαι αρτιος χειριστης της γλωσσας των συναισθηματων και των καταστασεων.Αυτα απο εμενα και παντα φιλικα :friends:
antonio

Δημοσ.: 175
Εγγραφη: Τρί Δεκ 08, 2009 6:54 pm
Τοποθεσια: Δυτικες συνοικιες

Δημοσίευσηαπό tasos 2.0 20vt » Τρί Φεβ 15, 2011 11:00 pm

Ηρακλή απ' ότι καταλαβαίνεις πρέπει να παραμένεις στη θέση σου σα συντονιστής και να αγνοήσεις αυτά που γράφονται από κάποιους που θέλουν να λείψεις γιατί δεν αντέχουν τη χαοτική διαφορά πνευματικού επιπέδου που υπάρχει ανάμεσα σε σένα και αυτών καθώς και της πλειοψηφίας των μελών!!!! Ποτέ στο παρελθόν δεν αντιμετωπίζαμε τέτοια προβλήματα!!!! Διαφωνίες πάντα είχαμε αλλά τελικά πάντα τα βρίσκαμε και όλοι μαζί σα μια παρέα αντιμετωπίζαμε τα πάντα και με επιτυχία Τον Ηρακλή τον γνωρίζουμε όλοι και δε χρειάζεται να μας αποδείξει το επίπεδο του και την προσφορά του και πόσο αγαπητός είναι από την συντριπτική πλειοψηφία των μελών και αυτό φαίνεται από τις αντιδράσεις μας όταν ανακοίνωσε ότι προτίθεται να παραιτηθεί πράγμα που δε νομίζω να συμβεί τελικά μετά από τις αντιδράσεις που υπήρξαν απ' όλους μας!!!!!! Τώρα για το θέμα των διαπληκτισμών έχω να πω ότι αυτοί που δημιουργούν τα προβλήματα το κάνουν εσκεμμένα για να δημιουργούν τεχνητή και μόνιμη ένταση μέσα στο φόρουμ!!!! Πρώτα τα βάλανε με το sisman μετά με το Giorgos 2.0 20vt μετά με τον blackhorse μετά με το thanasis μετά με το ntinoscoupe μετά με τον Ηρακλή μ' εμένα φυσικά και δεν είναι τυχαίο ότι μαλώνουν εσκεμμένα με όλα τα πολύ ενεργά μέλη!!!!!!! Λένε πράγματα παραποιούν κείμενα μελών με σκοπό να αλλάξουν το νόημα όπως έγινε με μένα και με το thanasis,λασπολόγησαν τον Ηρακλή και το sisman!!!! Η ειρωνεία η παντογνωσία και ο εύκολος εντυπωσιασμός σε όλο της το μεγαλείο και αυτό λόγω της ανοχής που υπήρξε μέχρι σήμερα από τους συντονιστές αλλά και από τα υπόλοιπα μέλη!!!!!! Συμφωνώ απόλυτα με με τις αρχές που έθεσε ο Ηρακλής για να παραμείνει σα συντονιστής αφού η καθιέρωση αρχών και κανονισμών ακόμα και τώρα θα έχει άμεση σχέση με την ποιότητα και το μέλλον του φόρουμ μας Μπορεί το Coupe να πάλιωσε σαν αυτοκίνητο και να έπεσε η τιμή του με αποτέλεσμα να πέσει και σε χέρια κάποιων που το επίπεδό τους δε ταιριάζει με το επίπεδο απλών και υγιών ανθρώπων που μπορούν να ενταχθούν σε κοινωνικές ομάδες!!!!! Λόγω της δυσπροσαρμογής τους με το κοινωνικό σύνολο και του ακραίου κομπλεξισμου που τους διακρίνει δε μπορούν να ενταχθούν πουθενά και να λειτουργήσουν συλλογικά κάτω από αρχές και κανόνες!!!!!! Τουλάχιστον αυτό μας έδειξαν μέχρι τώρα με τις πράξεις τουςΠρέπει λοιπόν αν θέλουν να παραμείνουν μέσα στο φόρουμ να συμμορφωθούν τουλάχιστον με τους στοιχειώδεις κανόνες σεβασμού και καλής συμπεριφοράς!!! Δυστυχώς πολλές φορές και κατά συνέπεια να αναγκαζόμαστε να απαντήσουμε ανάλογα με το ήθος τους και με το ύφος που χρησιμοποιούν κάνοντάς μας να πέφτουμε στο επίπεδό τους αλλά και να δημιουργείται μπάχαλο και ένταση μέσα στο χώρο μας με όλα τα δυσάρεστα επακόλουθα!!!!!
Άβαταρ μέλους
tasos 2.0 20vt

Δημοσ.: 834
Εγγραφη: Δευτ Ιούλ 27, 2009 11:52 am
Τοποθεσια: Καβάλα

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στην Ανακοινώσεις - Νέα

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης