ΚΙΝΕΖΙΚΑ ΞΕΝΟΝ

Θέματα σχετικά με το ηλεκτρικό σύστημα του Fiat Coupe, τον συναγερμό, ICE κτλ

Re: ΚΙΝΕΖΙΚΑ ΞΕΝΟΝ

Δημοσίευσηαπό RAVAGER » Τετ Αύγ 28, 2013 9:01 pm

Το να λιώσει το πλαστικό απο τα xenon δεν παίζει...εκτός των άλλων ζεσταίνονται πολύ λιγότερο από τις απλές λάμπες πυρακτώσεως. Με γειές λοιπόν και όπως ξαναέγραψα βάλε το πολύ μέχρι 6000. είναι λευκό πολύ και απο εκεί και μετα γίνεται κουραστικό και μη αποδοτικό το φως. πιστεύω οτι 4300 είναι το καλύτερο.
Εικόνα
20VT Plus,GT28R, BMC Induction,FMIC,Ragazzon exhaust, HKS SSQV,Race catalyst and full system,Koni shocks,Novitec springs 35mm, 3m tints, Cadamuro & Abarth Bodykit, L.E. interior, Xenon lights, Denso Iridium Sparks, Cryo-processed
Άβαταρ μέλους
RAVAGER

Δημοσ.: 538
Εγγραφη: Δευτ Ιούλ 27, 2009 2:44 pm
Τοποθεσια: Νεα Σμύρνη - Αθήνα

Δημοσίευσηαπό Johnys » Κυρ Ιουν 01, 2014 10:55 pm

Καλησπερα στην παρεα. Εγω εχω στο Coupe μου kit xenon (μαζικη παραγγελια που ειχαμε κανει παλιά ) και ειναι 35watt.Επειδη θα ηθελα λιγο περισσοτερο φως και δεν ειμαι πληρως ικανοποιημενος σκεφτομουν να παραγγειλω πιο δυνατα. Εχει βαλει κανεις 55watt ballast και λαμπα αντιστοιχα??
Johnys

Δημοσ.: 127
Εγγραφη: Τετ Νοέμ 11, 2009 10:11 pm
Τοποθεσια: ΠΑΤΡΑ

Δημοσίευσηαπό RAVAGER » Τρί Ιουν 03, 2014 1:27 am

Δεν το έχω ψάξει αλλά δε νομίζω οτι υπάρχουν xenon σε τόσο μεγάλα watt. αυτή η ισχύς ειναι η κατανάλωση της κανονικής λάμπας πυρακτώσεως.
Εικόνα
20VT Plus,GT28R, BMC Induction,FMIC,Ragazzon exhaust, HKS SSQV,Race catalyst and full system,Koni shocks,Novitec springs 35mm, 3m tints, Cadamuro & Abarth Bodykit, L.E. interior, Xenon lights, Denso Iridium Sparks, Cryo-processed
Άβαταρ μέλους
RAVAGER

Δημοσ.: 538
Εγγραφη: Δευτ Ιούλ 27, 2009 2:44 pm
Τοποθεσια: Νεα Σμύρνη - Αθήνα

Προηγούμενη

Επιστροφή στην Ηλεκτρικά και alarm

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης