Μπανάρισμα Μελών

Εχετε κάποια ιδέα για την βελτίωση του Club σε τεχνικό ή οργανωτικό επίπεδο ? Μοιραστείτε την με τα άλλα μέλη βάζοντας ένα post εδώ.

Re: Μπανάρισμα Μελών

Δημοσίευσηαπό kot2 » Δευτ Μαρ 28, 2011 5:59 pm

tasos 2.0 20vt έγραψε:
ribas έγραψε:γεια σας παιδια να πω και εγω την γνωμη μου μετα την προταση του φιλου zoyr1 που ειπε να γινει μια συζητηση να πω και εγω την γνωμη μου θα προτεινα εαν ειναι εφικτο της ποινες καθε φορα που θα ειναι να δωθουν σε καποιο μελος να γινεται ενα δημοψηφισμα μεσα απο ολλα τα μελη το club και οχι μονο απο τους mods για ποιον λογω να γινονται μονο αυτη κακοι δεν θελω σε καμια περιπτωση να κρινω την δουλεια την οποια κανουν τα παιδια ειναι αψογη αλλα πιστευω οτι εαν γινεται απο ολλους μας ειναι ποιο σωστο για ολλους τους προφυλασουμε και αυτους απο το να φαινονται μονο αυτη πιστευω οτι μπορουμε να κρινουμε μονοι μας δημοκρατικα και να μην ριχνουμε το βαρος μονο στους υπευθηνους χωρις αυτο να σημαινει οτι κοποιοι απο εμας θα ειναι οι κριτες των παντων σε οτι γραψει ο καθενας και καθως θα πρεπει ο καθενας να καταλαβει οτι δεν ειμαστε sait πρωσοπικης προβολης και και sait που μπορουμε να γραφουμε και να λεμε οτι να ναι και μονο πχ οταν ειναι να βαλουμε η οταν βαλαμε μια κοντρα πανω απο ολλα ειμαστε μια παρεα ευχαριστω ειπα απλα την αποψη μου ......... :hello2:

Σε όλα τα φόρουμ υπαρχουν κανόνες που όλα τα μέλη οφείλουν να τους σέβονται!!!!!! Οι mod τηρουν αυτούς τους κανόνες και ανάλογα με την περίπτωση αντιδρούν χωρίς να έχουν να δώσουν λογαριασμό στα υπόλοιπα απλά μέλη!!!! Απλά έχουν την υποχρέωση να ενημερώνουν για το λόγο της ποινής!!!!!! Σχολιασμός της απόφασης των mod απαγορεύεται από τα υπόλοιπα μέλη και είναι λόγος για ban Τα μέλη που δε συμφωνούν με τους κανονισμούς ενός φόρουμ και νιώθουν ότι αδικούνται απλά έχουν το δικαίωμα να αποχωρήσουν!!!!!! Όταν κάποιος κάνει εγγραφή σε ένα φόρουμ πριν γίνει αποδεκτός κάνει κλικ στην επιλογή ότι αποδέχεται τους όρους και τους κανονισμούς του για να γίνει μέλος . Μετά είναι ανέντιμο να αμφισβητεί αυτά τα οποία δέχτηκε στην αρχή!!!! Όσο για την συλλογική αποδοχή μιας ποινής είμαι κάθετα αντίθετος αφού επίσημοι εκφραστές των κανονισμών είναι οι mod που ξέρουν να κάνουν πολύ καλά τη δουλειά τους στην περίπτωσή μας και μάλιστα είναι και πολύ ελαστικοί!!! Εδώ για μια συνάντηση και δε μπορούμε να βγάλουμε άκρη!!! Σκέψου να χρειαστεί να αποφασίσουμε και για ποινή!!!!!!! Εντελώς θα διαλύσουμε!!!!!!!!!!!!! Για αποφάσεις για οποιοδήποτε ζήτημα στα πλαίσια του φόρουμ αποκλειστικά την ευθύνη έχει μόνο η διαχειριστική ομάδα και κανείς άλλος!!!!!!!! Αυτό γίνεται σε όλα τα σοβαρά φόρουμ παγκοσμίως!!!! Εμείς θα αποτελέσουμε εξαίρεση???

Tασο μου δηλαδη σας πειραξε ο τροπος μου και εσεις ακολουθητε πιστα τους κανονες
αφου λες οτι γινεται σε ολα τα κλαμπ μηπως θελεται να δειτε σε τι υφος γραφεται εσυ ο σισμαν ο γιωργος20βτ και ο χριστοφορος
στο ντραγκστερ ινφο, η εκει δεν εχουν κανονες γιατι ειδα οτι το κλειδωσαν το ποστ, και τωρα στον ηρακλη δεν ειδα να μπει γραφτα κανεις
ασε τα τηλεφωνα, ουτε θα με μπαναρη ατομο που δεν εχει καν κουπε, γιατι νομιζω οτι εδω ειναι κλαμπ για κουπε
και μην μου πειτε οτι ειναι παλιο μελος διακρισεις δεν υπαρχουν.
kot2

Δημοσ.: 212
Εγγραφη: Τετ Μάιος 26, 2010 6:25 pm

Δημοσίευσηαπό tasos 2.0 20vt » Δευτ Μαρ 28, 2011 7:23 pm

kot2 έγραψε:
tasos 2.0 20vt έγραψε:
ribas έγραψε:γεια σας παιδια να πω και εγω την γνωμη μου μετα την προταση του φιλου zoyr1 που ειπε να γινει μια συζητηση να πω και εγω την γνωμη μου θα προτεινα εαν ειναι εφικτο της ποινες καθε φορα που θα ειναι να δωθουν σε καποιο μελος να γινεται ενα δημοψηφισμα μεσα απο ολλα τα μελη το club και οχι μονο απο τους mods για ποιον λογω να γινονται μονο αυτη κακοι δεν θελω σε καμια περιπτωση να κρινω την δουλεια την οποια κανουν τα παιδια ειναι αψογη αλλα πιστευω οτι εαν γινεται απο ολλους μας ειναι ποιο σωστο για ολλους τους προφυλασουμε και αυτους απο το να φαινονται μονο αυτη πιστευω οτι μπορουμε να κρινουμε μονοι μας δημοκρατικα και να μην ριχνουμε το βαρος μονο στους υπευθηνους χωρις αυτο να σημαινει οτι κοποιοι απο εμας θα ειναι οι κριτες των παντων σε οτι γραψει ο καθενας και καθως θα πρεπει ο καθενας να καταλαβει οτι δεν ειμαστε sait πρωσοπικης προβολης και και sait που μπορουμε να γραφουμε και να λεμε οτι να ναι και μονο πχ οταν ειναι να βαλουμε η οταν βαλαμε μια κοντρα πανω απο ολλα ειμαστε μια παρεα ευχαριστω ειπα απλα την αποψη μου ......... :hello2:

Σε όλα τα φόρουμ υπαρχουν κανόνες που όλα τα μέλη οφείλουν να τους σέβονται!!!!!! Οι mod τηρουν αυτούς τους κανόνες και ανάλογα με την περίπτωση αντιδρούν χωρίς να έχουν να δώσουν λογαριασμό στα υπόλοιπα απλά μέλη!!!! Απλά έχουν την υποχρέωση να ενημερώνουν για το λόγο της ποινής!!!!!! Σχολιασμός της απόφασης των mod απαγορεύεται από τα υπόλοιπα μέλη και είναι λόγος για ban Τα μέλη που δε συμφωνούν με τους κανονισμούς ενός φόρουμ και νιώθουν ότι αδικούνται απλά έχουν το δικαίωμα να αποχωρήσουν!!!!!! Όταν κάποιος κάνει εγγραφή σε ένα φόρουμ πριν γίνει αποδεκτός κάνει κλικ στην επιλογή ότι αποδέχεται τους όρους και τους κανονισμούς του για να γίνει μέλος . Μετά είναι ανέντιμο να αμφισβητεί αυτά τα οποία δέχτηκε στην αρχή!!!! Όσο για την συλλογική αποδοχή μιας ποινής είμαι κάθετα αντίθετος αφού επίσημοι εκφραστές των κανονισμών είναι οι mod που ξέρουν να κάνουν πολύ καλά τη δουλειά τους στην περίπτωσή μας και μάλιστα είναι και πολύ ελαστικοί!!! Εδώ για μια συνάντηση και δε μπορούμε να βγάλουμε άκρη!!! Σκέψου να χρειαστεί να αποφασίσουμε και για ποινή!!!!!!! Εντελώς θα διαλύσουμε!!!!!!!!!!!!! Για αποφάσεις για οποιοδήποτε ζήτημα στα πλαίσια του φόρουμ αποκλειστικά την ευθύνη έχει μόνο η διαχειριστική ομάδα και κανείς άλλος!!!!!!!! Αυτό γίνεται σε όλα τα σοβαρά φόρουμ παγκοσμίως!!!! Εμείς θα αποτελέσουμε εξαίρεση???

Tασο μου δηλαδη σας πειραξε ο τροπος μου και εσεις ακολουθητε πιστα τους κανονες
αφου λες οτι γινεται σε ολα τα κλαμπ μηπως θελεται να δειτε σε τι υφος γραφεται εσυ ο σισμαν ο γιωργος20βτ και ο χριστοφορος
στο ντραγκστερ ινφο, η εκει δεν εχουν κανονες γιατι ειδα οτι το κλειδωσαν το ποστ, και τωρα στον ηρακλη δεν ειδα να μπει γραφτα κανεις
ασε τα τηλεφωνα, ουτε θα με μπαναρη ατομο που δεν εχει καν κουπε, γιατι νομιζω οτι εδω ειναι κλαμπ για κουπε

Φίλε μου Δημήτρη!!! Το πως γράφουμε μέσα στο jnfo ορισμένα μέλη από εδώ αυτό αποτελεί καθαρά μια υπόθεση μεταξύ ημών και της διαχειριστικής ομάδας του ihfo και δε μπορώ να καταλάβω τι σχέση έχει αυτό με τη διαχειριστική ομάδα του fiatcoupeclub???? Στο info προφανώς τέτοιου είδους συμπεριφορές αποτελούν αποδεδειγμένα τον κανόνα και το ύφος αυτού του φόρουμ και όχι την εξαίρεση όπως εδώ!!!!!!!! Σε όποιον δεν αρέσει η το ύφος και οι κανονισμοί του club μας απλά μπορεί να αποχωρήσει και να στραφεί σε άλλα φόρουμ που τέτοιου είδους συμπεριφορές αποτελούν και βασικό κανόνα επιβίωσης ενός μέλους σε αυτά!!!!!!!! Πιστεύω ότι καταλαβαίνεις πολύ καλά τι εννοώ όχι μόνο εσύ αλλά και κάποιοι άλλοι!!!!!! Θα προτιμούσα να μου φέρεις σα παράδειγμα κάποιο άλλο club και όχι το info!!! Π.χ στο http://www.alfisti.grπου θεωρείται σήμερα και είναι το πιο έγκυρο αλλά και μεγαλύτερο στην Ελλάδα αυτοκινητιστικό Club και από τα μεγαλύτερα της Ευρώπης με χιλιάδες μέλη!!!!!!! Πόσα λεπτά της ώρας νομίζεις ότι θα ήταν ανεκτές τέτοιου είδους συμπεριφορές?????? Δοκιμάστε και θα δείτε!!!!!! Όσον αφορά τον προσφιλή και πολύ αγαπητό σε όλους μας Ηρακλή ο οποίος είναι και από τα ιδρυτικά μέλη του φόρουμ μας και απολαμβάνει της γενικής αποδοχής της πλειοψηφίας των μελών πράγμα που δυστυχώς δεν ισχύει για όλους!!!!!!! Το ότι δε διαθέτει Coupe σήμερα αυτό δεν αποτελεί εμπόδιο στο να είναι mod αφού τυγχάνει να διαθέτει άλλα βασικότερα προτερήματα που τον κάνουν σε όλους μας πολύ αγαπητό!!!! Πράγμα που δυστυχώς κάποιοι άλλοι δε διαθέτουν ούτε στο ελάχιστο!!!!!! Ειλικρινά κρίμα!!!!!!!! :Thumb: :Thumb: :Thumb: :hello2:
Άβαταρ μέλους
tasos 2.0 20vt

Δημοσ.: 834
Εγγραφη: Δευτ Ιούλ 27, 2009 11:52 am
Τοποθεσια: Καβάλα

Δημοσίευσηαπό Ηρακλης » Δευτ Μαρ 28, 2011 8:39 pm

kot2 έγραψε:θελεται να δειτε σε τι υφος γραφεται εσυ ο σισμαν ο γιωργος20βτ και ο χριστοφορος
στο ντραγκστερ ινφο

Ευτυχώς δεν έχουμε πέσει στο επίπεδο των φόρουμ αυτών και ούτε θα το επιτρέψω ως συντονιστής, άσχετα αν αρέσει σε κάποιους ή όχι. Εντούτοις, όσοι συμμετέχουν στα φόρουμ αυτά και με όποιο τρόπο ουδόλως με ενδιαφέρει και ούτε έχω γνώση καθώς απέχω καιρό από ανάλογα φόρουμ.

kot2 έγραψε:και τωρα στον ηρακλη δεν ειδα να μπει γραφτα κανεις

Προφανώς μόνο ο ίδιος καταλαβαίνεις τι θέλεις να πεις, εντούτοις αν δεν έγινα κατανοητός δεν σε μπανάρισα εγώ αλλά ολόκληρη η διαχειριστική ομάδα, η οποία δυσαρεστήθηκε συνολικά για τη συμπεριφορά σου. Όσο για τα υπονοούμενα περί μη κατόχου κουπέ, είναι απλά αστεία φίλε μου, καθώς προφανώς δεν γνωρίζεις ότι είμαι συντονιστής αυτού του φόρουμ από την εποχή που είχα κουπέ και παρέμεινα, αν και πρότεινα για αυτό το λόγο την αποχώρησή μου, αφού πούλησα το αυτοκίνητο ύστερα από θέληση του συνόλου των τότε ενεργών μελών αλλά και προσωπικής επιθυμίας του προέδρου μας. Μπορείς να ανατρέξεις σε πόστ 2 και πλέον ετών και να λάβεις τις απαντήσεις σου.
Παρόλα αυτά είμαι ενεργότατο μέλος σε κάθε συνάντηση με ότι αμάξι και αν κατέχω, σε αντίθεση μάλλον με εσένα που οι περισσότεροι από εμάς δεν σε έχουν καν συναντήσει. Και αν θές ναι διακρίσεις υπάρχουν ως προς αυτό το τελευταίο, πως με αρκετά μέλη έχουμε μοιραστεί ωραίες στιγμές, έχουμε βγει επανειλημμένως, έχουμε αναπτύξει φιλίες και έχω κερδίσει, πιστεύω, την εκτίμησή τους, ώστε να είσαι ο πρώτος μετά από τόσα χρόνια που θέλει να προσβάλλει την ιδιότητα μου.
Είμαι κάτοχος αυτή τη στιγμή 2 ιταλικών αυτοκινήτων του γκρούππο και θεωρώ ότι το maserati μου ή το 12κύλινδρο που έρχεται δεν προσβάλλει, το αντίθετο μάλλον, την εικόνα μας ως κλάμπ, δίνοντας μάλλον και ξεχωριστή νότα στις συναντήσεις μας. Εξάλλου δεν τιμά το κλάμπ που ο συντονιστής του μπορεί να έχει πλέον πολύ ακριβότερες ιταλικές κατασκευές και αγαπάει ακόμα το ξεχωριστό αυτό μοντέλο της Fiat που είχε για χρόνια στην κατοχή του;
Ελπίζω να μας τιμήσεις σε κάποια από τις επόμενες συναντήσεις μας ως κλάμπ και είμαι σίγουρος ότι θα ανασκευάσεις τις απόψεις σου, τόσο ως προς τα μέλη του κλάμπ αλλά και ως προς το πρόσωπό μου.
My italians:
2002-2006 Fiat PuntoGT
2005-2008 Fiat Coupe 2.0 20Vt
2008-2009 Lancia Dedra 1.6
2009-2012 Maserati 3200GT
2010-2011Fiat Cinquecento 0.9
2011-2012 Fiat Seicento Sporting
2013-... Ferrari 360 CS
Άβαταρ μέλους
Ηρακλης

Δημοσ.: 807
Εγγραφη: Δευτ Αύγ 10, 2009 10:11 am

Δημοσίευσηαπό kot2 » Δευτ Μαρ 28, 2011 11:34 pm

Ηρακλης έγραψε:
kot2 έγραψε:θελεται να δειτε σε τι υφος γραφεται εσυ ο σισμαν ο γιωργος20βτ και ο χριστοφορος
στο ντραγκστερ ινφο

Ευτυχώς δεν έχουμε πέσει στο επίπεδο των φόρουμ αυτών και ούτε θα το επιτρέψω ως συντονιστής, άσχετα αν αρέσει σε κάποιους ή όχι. Εντούτοις, όσοι συμμετέχουν στα φόρουμ αυτά και με όποιο τρόπο ουδόλως με ενδιαφέρει και ούτε έχω γνώση καθώς απέχω καιρό από ανάλογα φόρουμ.

Προφανώς μόνο ο ίδιος καταλαβαίνεις τι θέλεις να πεις, εντούτοις αν δεν έγινα κατανοητός δεν σε μπανάρισα εγώ αλλά ολόκληρη η διαχειριστική ομάδα, η οποία δυσαρεστήθηκε συνολικά για τη συμπεριφορά σου. Όσο για τα υπονοούμενα περί μη κατόχου κουπέ, είναι απλά αστεία φίλε μου, καθώς προφανώς δεν γνωρίζεις ότι είμαι συντονιστής αυτού του φόρουμ από την εποχή που είχα κουπέ και παρέμεινα, αν και πρότεινα για αυτό το λόγο την αποχώρησή μου, αφού πούλησα το αυτοκίνητο ύστερα από θέληση του συνόλου των τότε ενεργών μελών αλλά και προσωπικής επιθυμίας του προέδρου μας. Μπορείς να ανατρέξεις σε πόστ 2 και πλέον ετών και να λάβεις τις απαντήσεις σου.
Παρόλα αυτά είμαι ενεργότατο μέλος σε κάθε συνάντηση με ότι αμάξι και αν κατέχω, σε αντίθεση μάλλον με εσένα που οι περισσότεροι από εμάς δεν σε έχουν καν συναντήσει. Και αν θές ναι διακρίσεις υπάρχουν ως προς αυτό το τελευταίο, πως με αρκετά μέλη έχουμε μοιραστεί ωραίες στιγμές, έχουμε βγει επανειλημμένως, έχουμε αναπτύξει φιλίες και έχω κερδίσει, πιστεύω, την εκτίμησή τους, ώστε να είσαι ο πρώτος μετά από τόσα χρόνια που θέλει να προσβάλλει την ιδιότητα μου.
Είμαι κάτοχος αυτή τη στιγμή 2 ιταλικών αυτοκινήτων του γκρούππο και θεωρώ ότι το maserati μου ή το 12κύλινδρο που έρχεται δεν προσβάλλει, το αντίθετο μάλλον, την εικόνα μας ως κλάμπ, δίνοντας μάλλον και ξεχωριστή νότα στις συναντήσεις μας. Εξάλλου δεν τιμά το κλάμπ που ο συντονιστής του μπορεί να έχει πλέον πολύ ακριβότερες ιταλικές κατασκευές και αγαπάει ακόμα το ξεχωριστό αυτό μοντέλο της Fiat που είχε για χρόνια στην κατοχή του;
Ελπίζω να μας τιμήσεις σε κάποια από τις επόμενες συναντήσεις μας ως κλάμπ και είμαι σίγουρος ότι θα ανασκευάσεις τις απόψεις σου, τόσο ως προς τα μέλη του κλάμπ αλλά και ως προς το πρόσωπό μου.

Ξερεις πως λενε αυτον που δεν τα καταλαβαινει με την πρωτη??? να μην σου πω καλυτερα
δεν με ενδιαφερει ας εχει και 5 αμαξια του γκρουπ ΚΟΥΠΕ δεν εχεις, οποτε η μαζερατι και οτι αλλο δεν μου λεει κατι
και επειδη συμφωνησαν τα αλλα μελη για να εισαι μοντ δεν σημαινει οτι ειμαι και εγω μεσα,
Να μου πει και ο αλλος μοντ τι δεν του αρεσαι, και αν περασει απο παπαηλια να μου τα πει και απο κοντα.
και για να τελειωνουμαι αν δεν σας αρεσω δεν με πειραζει εγω φιλοι μου δεν θα αλλαξω για κανεναν.
kot2

Δημοσ.: 212
Εγγραφη: Τετ Μάιος 26, 2010 6:25 pm

Δημοσίευσηαπό PAPAS » Δευτ Μαρ 28, 2011 11:49 pm

Ηρακλης έγραψε:
στο ντραγκστερ ινφο

Δηλαδη εγω τι πρεπει να πω αν εσυ εισαι κατοχος δυο ιταλικων?

Ε? Για πες? Ημαρτον δηλαδη!
Εικόνα

Uploaded with ImageShack.us
Drag pass my personal record 12.313 with stock motor and semi slic tires!

http://www.youtube.com/watch?v=HSxlrAN9sSA
Άβαταρ μέλους
PAPAS

Δημοσ.: 725
Εγγραφη: Δευτ Δεκ 21, 2009 9:48 pm

Δημοσίευσηαπό spencer » Τρί Μαρ 29, 2011 1:07 am

Χαλαρωστε λιγο ρε παιδια... Τωρα θα βγαινει ο καθενας να μας δειχνει τις συλλογες του??? Εφοσον ο Ηρακλης ειναι ενας απ τους mod του κλαμπ εκει τελειωνουν ολα.... Δεν παει να εχει και ZASTAVA??? Εχει καποια θεση που δεν την βρηκε μεσα στα γαριδακια... Υπηρχε λογος... Καποιος πρεπει να κραταει και μια ταξη μεσα στο κλαμπ... Να μην γινοιυμε ξεφραγο αμπελι... ΠΑΝΤΑ ΦΙΛΙΚΑ... Δεν θελω παρεξηγησεις.... :friends: :friends: :friends:
Άβαταρ μέλους
spencer

Δημοσ.: 121
Εγγραφη: Δευτ Δεκ 20, 2010 4:05 am

Δημοσίευσηαπό PAPAS » Τρί Μαρ 29, 2011 5:45 am

spencer έγραψε:Χαλαρωστε λιγο ρε παιδια... Τωρα θα βγαινει ο καθενας να μας δειχνει τις συλλογες του??? Εφοσον ο Ηρακλης ειναι ενας απ τους mod του κλαμπ εκει τελειωνουν ολα.... Δεν παει να εχει και ZASTAVA??? Εχει καποια θεση που δεν την βρηκε μεσα στα γαριδακια... Υπηρχε λογος... Καποιος πρεπει να κραταει και μια ταξη μεσα στο κλαμπ... Να μην γινοιυμε ξεφραγο αμπελι... ΠΑΝΤΑ ΦΙΛΙΚΑ... Δεν θελω παρεξηγησεις.... :friends: :friends: :friends:

Και καλα κανει και ειναι μοντ!!! Δεν ειπε κανεις το αντιθετο!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Απλα στο μπαν πρεπει να υπαρχει ομοφωνια! και ολοι βλεπουν συνεχως τον ηρακλη.
Η δεν διαβασες τους κανονες του φορουμ? ΟΜΟΦΩΝΙΑ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΓΡΑΠΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΕΙΜΑΣΤΕ ΦΟΡΟΥΜ! τηλεφωνα εδω δεν παιζουν!

Οσο για το κατοχο δυο ιταλικων εδω απλως γελαω! Το περισσοτερο κλαμπ, τα περισσοτερα μελη απο δυο διαθετουν ιταλικα! Εκ τον οποιον το ενα ειναι κουπε!

Δεν πρεπει να γινεται καταχρηση καμιας θεσεως. Ακομα και του μοντ φιλε μου.
Drag pass my personal record 12.313 with stock motor and semi slic tires!

http://www.youtube.com/watch?v=HSxlrAN9sSA
Άβαταρ μέλους
PAPAS

Δημοσ.: 725
Εγγραφη: Δευτ Δεκ 21, 2009 9:48 pm

Δημοσίευσηαπό tasos 2.0 20vt » Τρί Μαρ 29, 2011 2:30 pm

Νομίζω ότι το επίπεδο της συζήτησης έχει πέσει πάρα πολύ και οι πλειοψηφία καταλαβαίνει τι θέλω να πω!!!!!! Άλλωστε είμαστε σε θέση όλοι μας να κρίνουμε και να συγκρίνουμε ο καθένας κατά την προσωπική του άποψη το πνευματικό επίπεδο του καθενός μας!!!! Πράγμα που φαίνεται και από το ύφος και τα γραφόμενα του καθενός μας!!!!
Το κυριότερο σ αυτό το φόρουμ είναι οι διαπροσωπικές σχέσεις που υπάρχουν μεταξύ των μελών του!!! Σχέσεις και φιλίες που έχουν αναπτυχθεί μεταξύ των μελών στο πέρασμα των χρόνων!!!!! Το Fiatcoupeclub εδώ και αρκετά χρόνια που το ζω και συμμετέχω καθημερινά σχεδόν αγκαλιάζει με αγάπη κάθε νέο μέλος του που έχει διάθεση να γίνει κομμάτι της παρέας μας είτε έχει coupe είτε έχει σκοπό να πάρει αλλά και αυτούς που το έχουν απλά σαν όνειρο να αποκτήσουν κάποτε!!!! Στην παρέα μας μας έχουν περάσει και έχουν δεθεί μαζί μας και μέλη που δε διέθεταν Coupe αλλά άλλα αυτοκίνητα του gruppo fiat!!!!!!! Ενσωματώθηκαν όμως στην παρέα μας και σε κάθε συνάντηση δένουμε μεταξύ μας και περνάμε τέλεια!!!!!!
Το ότι κάποιοι θέτουν τον εαυτό τους σε μόνιμη απόρριψη από την πλειοψηφία των μελών αυτό οφείλεται αποκλειστικά και μόνο στους ίδιους και στην εγωκεντρική συμπεριφορά τους!!!!!!!
Όταν κάποιος δε μπορεί να προσαρμοστεί και να αποδεχτεί τους όρους και τους κανονισμούς μιας μικρής κοινωνίας όπως ένα μικρό φόρουμ σα το δικό μας κατά την άποψη μου πάντα, αντιμετωπίζει προβλήματα δυσπροσαρμογής και κατα κανόνα αντιμετωπίζει γενικότερα την απόριψη και του κοινωνικού συνόλου!!!!!!
Το ότι ανεχόμαστε ακόμη τέτοιου είδους συμπεριφορές αυτό οφείλεται στο υψηλό κοινωνικό και νοητικό επίπεδο της διαχειριστικής ομάδας αλλά και της πλειοψηφίας των μελών γενικότερα!!!!!!
Κάποιοι δεν αποδέχονται και ζητούν από την πλειοψηφία απόφαση για μπανάρισμα....σιγά μη κάνουμε και εκλογές!!!!!! Τέτοιες αποφάσεις είναι αποκλειστική ευθύνη της διαχειριστικής ομάδας (που απολαμβάνει της εμπιστοσύνης όλων μας) και όχι των μελών ενός φόρουμ!!!!! Αλλά και έτσι να το θέσετε πριν από μερικές μέρες αποδείχτηκε περίτρανα όταν ό Ηρακλής θέλησε να αποχωρήσει από mod η πλειοψηφία των μελών αλλά και η διαχειριστική ομάδα κάναμε το παν για να τον αποτρέψουμε να πραγματοποιήσει την απόφασή του πράγμα βέβαια που το πετύχαμε και είμαστε όλοι ευχαριστημένοι με αυτή του την απόφαση!!!! Σε αντίθεση με τις δηλώσεις κάποιων που δήλωσαν ότι θα αποχωρήσουν αλλά όχι μόνο το λόγο τους δε κράτησαν αλλά και κανένα από τα υπόλοιπα μέλη δεν έκανε ούτε μια προσπάθεια για να τους πείσει να παραμείνουν!!!!!!!!!! Μόνο εγώ είχα την ευαισθησία να του ευχηθώ καλό κατευόδιο!!!!!!!!! Και για των λόγων μου το αληθές:http://www.fiatcoupeclub.gr/forum/viewtopic.php?f=5&t=4030&start=20
Σαν μέλος του φόρουμ μας προτείνω να; κλειδωθεί προσωρινά η συγκεκριμένη ενότητα αφού οι ιδέες και οι προτάσεις τείνουν στο να γίνουν εσκεμμένα από κάποιους πεδίο αντιπαραθέσεων και εφαλτήριο για δημιουργία διατάραξης της ηρεμίας του φόρουμ μας!!!!!!
Η ενότητα: Ιδέες και προτάσεις, έχει σαν σκοπό να διατυπώνονται προτάσεις και ιδέες που θα συμβάλουν στην βελτίωση της ποιότητας και των υπηρεσιων του φόρουμ και όχι στη δημιουργία δυσάρεστων καταστάσεων!!!!!!!
Ακόμη θα ήθελα να προτείνω στη διαχειριστική ομάδα: Οποιοδήποτε ποστ εμπρηστικού περιεχομένου που βλάπτει την ηρεμία και πλήττει το κύρος του club μας να διαγράφεται!!!!!!
Άβαταρ μέλους
tasos 2.0 20vt

Δημοσ.: 834
Εγγραφη: Δευτ Ιούλ 27, 2009 11:52 am
Τοποθεσια: Καβάλα

Δημοσίευσηαπό tralalas opc » Τρί Μαρ 29, 2011 4:04 pm

Η δημοσίευση διεγράφη λόγω απρεπούς λεξιλογίου. Εκ της διαχείρησης.
tralalas opc

Δημοσ.: 54
Εγγραφη: Πέμ Ιαν 20, 2011 2:35 am

Δημοσίευσηαπό RAVAGER » Τρί Μαρ 29, 2011 4:16 pm

Επειδή έχω ελάχιστο χρόνο και δεν θα αναλωθώ σε πράγματα που έχω ξαναπεί τα γράφω πάλι για να βλέπουν ΟΛΟΙ τις απόψεις μου:

RAVAGER έγραψε:
Οσα παιδιά με ξέρουν γνωρίζουν οτι είμαι άνθρωπος που τα έχω καλά με ΟΛΟΥΣ ανεξαιρέτως και έιμαι πολύ ήρεμος και υπομονετικός..

Τέλος υπενθυμίζω κάτι που τα νεότερα μέλη έχουν "χάσει", και από το παρακάτω όποιος έχει μυαλό μπορεί να καταλάβει τις απόψεις των περισσότερων μελών...

Το Fiat Coupe Club έγινε για να γνωριστούμε οι κάτοχοί τους και να γίνουμε μια ωραία παρέα...ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΚΑΙ ΕΓΙΝΕ...δεν είμαστε τo συνηθισμένο "club" αυτοκινήτων...οι περισσότεροι από εδω μέσα όπως και με παλαιότερα μέλη, συνδεόμαστε με προσωπική σχέση, με κοινά βιώματα μέσα από τις συναντήσεις και τις βόλτες και με αποτέλεσμα να υπάρχει μεγάλο δέσιμο μεταξύ των μελών..
Αναφερομαι στα νέα μέλη τα οποία είναι πάντοτε ευπρόσδεκτα, οτι η φιλία τους και η εμπιστοσύνη τους πρέπει να χτιστεί σταδιακά...προηγούμενα και διαφορές δεν έχουμε με κανέναν.
Οτι μας χαρακτηρίζει σαν club έιναι η ποιότητα των ανθρώπων που το απαρτίζουν και έχουν διατηρήσει σε τόσο καλά επίπεδα..
Διαβάζω τα ΠΑΝΤΑ να ξέρετε αν και πολλές φορές δεν παίρνω θέση, παρεμβαίνω εκεί που χρειάζεται..

Φιλικά και με εκτίμηση,
Γιάννης RAVAGER

RAVAGER έγραψε:Πάντα είμαι υπέρ της τυπικότητας και της οργάνωσης σε τέτοια θέματα...ΣΥΜΦΩΝΩ 100% και πρέπει όλοι να καταλάβουμε οτι σαν φόρουμ πρέπει να μας διέπουν και κανόνες συμπεριφοράς όχι μόνο αναμεταξύ μας, μα και προς τους τρίτους που πιθανόν είναι περαστικοί ή επισκέπτονται την σελίδα μας...
Για άλλη μια φορά και σαν μέλος και σαν συντονιστής θέλω να ξεκαθαρίσω το ζήτημα οτι στις πιθανές "ποινές" και επιπλήξεις δεν χωράει προσωπική χροια...δεν έχουμε προηγούμενα με κανέναν όλα γίνονται για να ικανοποιούνται οι κανόνες λειτουργίας και σε καμμία περίπτωση δεν θέλουμε να παρεξηγούμαστε ούτε υπάρχουν συμπάθειες και αντιπάθειες ανάμεσά μας...
Όλοι υπόκεινται στην ίδια ΙΣΗ αντιμετώπιση στους κανόνες γραφής από το νεότερο μέλος μέχρι τον admninistrator και απλά εμέις σαν mods πρέπει να δίνουμε το καλό παραδειγμα οπως και πιστεύω οτι κάνουμε...

Αυτά από μένα... :) 8)

Το φόρουμ δεν είναι παιδική χαρά και δεν υπάρχει λόγος να γίνει...Θα συμφωνήσω με τον φίλο Τάσο οτι είναι μικρογραφία της κοινωνίας... Υπάρχουν κανόνες καλής συμπεριφοράς και γραφής...Τα μπαναρίσματα είναι προειδοποιητικά....Δεν υποχρεώνουμε κανέναν να είναι εδώ μέσα αν δεν του αρέσει...Όποιος μένει θα σέβεται όμως τους κανόνες τα υπόλοιπα μέλη και τον εαυτό του..Και η τροχαία σε γράφει αν παρκάρεις παράνομα γιατι ειναι ΝΟΜΟΣ άσχετα αν πολλές φορές δεν μας βολεύει η αδικιθήκαμε πράγματι...Όποιος δημιουργεί πρόβλημα θα δέχεται τις συνέπειες για το λόγο οτι 5 χρόνια που υπάρχει το φόρουμ δεν έχει γίνει όχι μπανάρισμα, αλλά ούτε καν σύσταση σε κάποιο μέλος....Τον τελευταίο χρόνο έχουμε γίνει γαλατικό χωριό...τυχαίο? δε νομίζω...έφταιξε η ελαστικότητα μας.

ΤΕΛΕΙΩΝΟΝΤΑΣ αναφέρω οτι τον συντονισμό και την ευθύνη για το φόρουμ την έχουμε 3 άτομα, 2 Μοds και ένας Admin. Εγώ και ο Ηρακλής σαν Μοderators έχουμε την ευθύνη ποιότητας των δημοσιεύσεων. Δεν μας τη βάρεσε να το παίξουμε "μπάτσοι" του φόρουμ όπως μερικοί πιστεύουν, είμαστε από τα παλαιότερα μέλη και μας αποδόθηκε η τιμή ομόφωνα από παλαιά και νεα μέλη...
Σημαντικά ζητήματα του φόρουμ συζητιούνται στις συναντήσεις μας όπου και αποφασίζουμε ομόφωνα και δημοκρατικότατα.
Όπως αναφέρθηκε το θέμα του banαρίσματος μελών έχει συζητηθεί δημόσια σε συνάντηση και οι αποφάσεις έχουν παρθεί...ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΠΕΡΕΤΑΙΡΩ ΣΥΖΗΤΗΣΗ.
Το πόστ θεωρείται λήξαν και επιβεβαιώνουμε οτι ανάλογα την σοβαρότητα της κατάστασης θα υπάρχουν κλίμακες ειδοποιήσεων και ποινών. Θεωρώ και ελπίζω ότι σαν ώριμοι ενήλικες δεν θα χρειαστεί να τις χρησιμοποιήσουμε.
To παρόν κλειδώνεται.

Εκ της διαχείρησης με τιμή σε όλα τα μέλη,
Γιάννης
RAVAGER
Εικόνα
20VT Plus,GT28R, BMC Induction,FMIC,Ragazzon exhaust, HKS SSQV,Race catalyst and full system,Koni shocks,Novitec springs 35mm, 3m tints, Cadamuro & Abarth Bodykit, L.E. interior, Xenon lights, Denso Iridium Sparks, Cryo-processed
Άβαταρ μέλους
RAVAGER

Δημοσ.: 538
Εγγραφη: Δευτ Ιούλ 27, 2009 2:44 pm
Τοποθεσια: Νεα Σμύρνη - Αθήνα

Προηγούμενη

Επιστροφή στην Ιδέες και προτάσεις

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης